REPUBLIKA E KOSOVËS MINISTRIA E BUJQËSISË
PYLLTARISË DHE ZHVILLIMIT RURAL
Ministri Krasniqi priti ambasadoren e re të Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç Prishtinë, 01 shtator 2015 –Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi ka pritur sot në një takim njohës, ambasadoren e re të Turqisë në Kosovë, Kivilcim... Ministri Krasniqi priti ambasadoren e re të Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç
Ministri Krasniqi kërkoi nga drejtuesit e Izmirit mbeshtetje për prodhuesit kosovarë 29.08.2015 Ministri Krasniqi kërkoi nga drejtuesit e Izmirit mbeshtetje për prodhuesit kosovarë Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi ka takuar sot drejtuesit e qytetit të Izmirit, kryetarin si dhe prefektin. Po ashtu gjatë ditës ai është takuar edhe me shoqata të qytetarëve nga Kosova dhe Ballkani.
Ministri Krasniqi në Izmir: Kosova të ketë më shumë mundësi e lehtësira për eksport në Turqi 28.08.2015 Ministri Krasniqi në Izmir: Kosova të ketë më shumë mundësi e lehtësira për eksport në Turqi Prishtinë, 28 gusht 2015 - Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi, me ftesë të Ministrit të Ekonomisë së Turqisë, Nihat Zeybekci po merr pjesë në edicionin e 84-të të Panairit Ndërkombëtar të Izmirit. Në hapje të panairit po marrin pjesë edhe ministra e zyrtarë tjerë të lartë shtetërorë nga vende të ndryshme të botës.
Ministri Krasniqi kërkon në Slloveni rritje të bashkëpunimit mes agrobizneseve kosovare dhe sllovene 28.08.2015 Ministri Krasniqi kërkon në Slloveni rritje të bashkëpunimit mes agrobizneseve kosovare dhe sllovene Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi ka takuar sot në Ptuj të Sllovenisë homologun e tij slloven, Dejan Židan. Ministri Krasniqi ka marrë pjesë edhe në konferencën “Si të mbahet bujqësia në Evropë e liruar nga Organizmat e Modifikuar...

Ministri

Memli Krasniqi
  • H
  • M
  • M
  • E
  • P
  • Sh
  • D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30