REPUBLIKA E KOSOVËS MINISTRIA E BUJQËSISË
PYLLTARISË DHE ZHVILLIMIT RURAL

Lajmet

Ministrja Zivic takoi ambasadorin britanik Ruairi O’Connell 2019-05-21 Prishtinë, 21 maj 2019 - Ministrja e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Dijana Zivic, ka pritur sot në takim ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruairi O’Connell, me të cilin kanë biseduar për proceset të cilat kanë ndodhur deri më tani për rimëkëmbjen e sektorit të bujqësisë. më shumë
Ministrja Zivic pret në takim Kryetarin e Malishevës, Ragip Begaj 2019-05-20 Prishtinë, 16 maj 2019 - Ministrja e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Dijana Zivic, gjatë ditës së sotme priti në takim Kryetarin e Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, me të cilin ka biseduar për zhvillimet e deritanishme në sektorin e bujqësisë në këtë komunë, si dhe për projektet e shumta komunale sidomos atë në... më shumë
Reagim i Sekretarit të Ministrisë së Bujqësisë, Kapllan Halimi ndaj shkrimit të Kohës Ditore “Zv.ministri Krasniqi raporton në Polici se është kërcënuar nga sekretari Halimi” 2019-05-15 Prishtinë, 15 maj 2019 - Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Kapllan Halimi reagon ndaj shkrimit të gazetës “Koha Ditore”, me titullin “Zv.ministri Krasniqi raporton në Polici se është kërcënuar nga sekretari Halimi”, të botuar sot, datë 15 maj 2019, në të cilin shkrim ka... më shumë
  • H
  • M
  • M
  • E
  • P
  • Sh
  • D
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31