REPUBLIKA E KOSOVËS MINISTRIA E BUJQËSISË
PYLLTARISË DHE ZHVILLIMIT RURAL

Lajmet

Ministrja Zivic në Forumin Global për Ushqim dhe Bujqësi 2020 në Berlin 2020-01-16 Ministrja në detyrë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Dijana Zivic bashkë me Sekretarin e Përgjithshëm të ministrisë, Kapllan Halimi, me ftesë të Ministres së Ushqimit dhe Bujqësisë të Gjermanisë, Julia Klokner, po marrin pjesë në Forumin Global për Ushqim dhe Bujqësi, në Berlin të Gjermanisë. më shumë
Ministrja Zivic uron Krishtlindjen Ortodokse 2020-01-06 Prishtinë, 06 janar 2020 - Të gjithë besimtarëve që festojnë Krishtlindjet sipas kalendarit Julian, ministrja në detyrë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Dijana Zivic ua përcjellë urimet më të përzemërta. më shumë
Sqarim i Sekretarit të MBPZhR-së, Kapllan Halimi dhe Kryeshefit të AZhB-së, Ekrem Gjokaj për aktakuzën e Prokurorisë 2019-12-30 Prishtinë, 30 dhjetor 2019 - Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Kapllan Halimi bashkë me Kryeshefin Ekzekutiv të Agjencisë për Zhvillimin e Bujqësisë, kanë reaguar pas ngritjes së aktakuzës ndaj tyre nga Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, lidhur me implementimin e Programit të... më shumë
  • H
  • M
  • M
  • E
  • P
  • Sh
  • D
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31