MINISTRIA E BUJQËSISË
PYLLTARISË DHE ZHVILLIMIT RURAL

Lajmet

Ministri Peci: Vitin e kaluar gratë fermere i përkrahem me mbi 15 milionë euro 2024-03-05 Prishtinë, 5 mars 2024 - Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural gjatë vitit 2023 veprimtaritë bujqësore të grave fermere i ka mbështetur përmes granteve dhe subvencioneve më një vlerë prej 15.2 milionë euro. Këto të dhëna janë bërë publike sot nga Ministri i BPZhR-së, Faton Peci në fjalimin e tij drejtuar grave fermere... më shumë
Sekretarja Çerkini po qëndron për vizitë zyrtare në Washington 2024-02-28 Prishtinë, 28 shkurt 2024 - Sekretarja e Përgjithshme e Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Venera Çerkini me ftesë të Organizatës Ndërkombëtare të Punës (ILO) dhe Departamentit të Shteteve të Bashkuara po qëndron për një vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku është duke e... më shumë
Ministri Peci mori pjesë në Panairin Ndërkombëtar Bujqësor në Paris 2024-02-27 Prishtinë, 27 shkurt 2024 - Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci me ftesë të ministrit të Bujqësisë dhe Sovranitetit Ushqimor të Francës, Marc Fesneau, ka marrë pjesë në edicionin e 60-të të Panairit Ndërkombëtar Bujqësor të Parisit (Salon International de l'Agriculture - SIA) në Paris - Porte de Versailles. më shumë
Zëvendësministri Demelezi merr pjesë në Ditën Fushore të Boronicës 2024-02-27 Prishtinë, 27 shkurt 2024 - Zëvendësministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Imri Demelezi ka marrë pjesë sot në Ditën Fushore të Boronicës, që u mbajt në pemishten “BerryKode”, në fshatin Maxhunaj të Vushtrrisë. Kjo ditë fushore është organizuar nga Shoqata Nacionale "Mjedra e Kosovës", me mbështetjen e... më shumë
  • H
  • M
  • M
  • E
  • P
  • Sh
  • D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31