REPUBLIKA E KOSOVËS MINISTRIA E BUJQËSISË
PYLLTARISË DHE ZHVILLIMIT RURAL
Zgjatet deri më 10 prill afati për aplikim për pagesa direkte Prishtinë, 21 mars 2017 – Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka vendosur që afati për aplikim për pagesa direkte për grurë, misër, luledielli, thekër, farë gruri,... Zgjatet deri më 10 prill afati për aplikim për pagesa direkte
Januzi: Mbështetje e vazhdueshme për projektet bujqësore 21.03.2017 Januzi: Mbështetje e vazhdueshme për projektet bujqësore Prishtinë, 21 mars 2017 – Përkrahja e Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural përmes granteve investive dhe pagesave direkte për sektorin e bujqësisë, ka ndikuar në shtimin e prodhimtarisë bujqësore në vend. Kjo mbështetje e ministrisë do të vazhdojë edhe sivjet, ku investimet e ministrisë përmes programeve mbështetëse arrijnë në 48 milionë euro.
Ministri Krasniqi në Forumin Global për Inovacione në Bujqësi 20.03.2017 Ministri Krasniqi në Forumin Global për Inovacione në Bujqësi Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi ka qenë një ndër folësit kryesorë në Forumin Global për Inovacione në Bujqësi, që po mbahet në Abu Dabi të Emirateve të Bashkuara Arabe. Në këtë forum po marrin pjesë përfaqësues të kompanive të mëdha botërore që merren me zhvillimin e bujqësisë, si dhe ministra e zyrtarë të lartë nga shtete të ndryshme.
Rritet dukshëm konsumimi i qumështit të freskët vendor 09.03.2017 Rritet dukshëm konsumimi i qumështit të freskët vendor Prishtinë, 09 mars 2017 - Tash e disa muaj është lansuar edhe zyrtarisht në treg qumështi i freskët nga disa kompani prodhuese vendore dhe nga atëherë është vërejtur një rritje e madhe e konsumimit të tij. Kjo ka ardhur edhe si rezultat i fushatës promovuese që Ministria e...

Ministri

Memli Krasniqi
  • H
  • M
  • M
  • E
  • P
  • Sh
  • D
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

KOSOVO IN UNESCO